معرفی و راهنمای بخش سفر و گردشگری اپلیکیشن روبیکا

  • توسط تریپولوژی
  • 28 مارس, 2019
  • 0

این روزها همه‌ی ما از اپلیکیشن‌های کاربردی بر روی گوشی‌های هوشمند خود استفاده میکنیم. این برنامه‌ها بخش‌های مختلف زیادی در خود جای داده‌اند که یکی از آن‌ها خرید و رزرو بلیت سفر است. اپلیکیشن روبیکا چند ماهی است که بخش سفر و گردشگری را به اپلیکیشن کاربردی خود اضافه کرده و هم اکنون قابل استفاده است. در این قسمت با تریپولوژی باشید تا به معرفی و نحوه‌ی استفاده از این بخش روبیکا آشنا شویم.

سفر و گردشگری در اپلیکیشن روبیکا

سفر و گردشگری در اپلیکیشن روبیکا

همانطور که گفته شد بخش سفر و گردشگری به تازگی در این اپلیکیشن اضافه شده است و به شدت جلب مورد توجه قرار گرفته است؛ چراکه حالا در کنار امکانات و قابلیت‌هایی مانند دیدن فیلم و سریال ها و شنیدن موسیقی و بازی که این برنامه در خود جای داده بود، کاربران این برنامه دیگر لازم نیست نگران خرید یا رزرو بلیت برای خود باشند و از طریق آن می‌توانند به راحتی این کار را انجام دهند. البته قسمت پروازهای خارجی و بلیت قطار هنوز راه اندازی نشده‌ است که بزودی به برنامه اضافه خواهند شد. در ادامه نحوه‌ی استفاده از این بخش جدید در اپلیکیشن روبیکا را به شما آموزش خواهیم داد.

نحوه‌ی استفاده از بخش سفر و گردشگری

نحوه‌ی استفاده از بخش سفر و گردشگری

خرید بلیت هواپیما

اپلیکیشن روبیکا را مانند تمامی نرم‌افزارهای اندرویدی دیگر می‌توانید از بازار دانلود کنید. پس از نصب برنامه، در منوی آن باید به قسمت سفر و گردشگری بروید.

در این قسمت باید بلیت مورد نظر خود مربوط به قطار یا هواپیما و یا اتوبوس را انتخاب نمایید.(بخش پروازهای خارجی و قطار هنوز غیر فعال هستند.)

در قسمت پروازهای داخلی شما ابتدا یک طرفه یا دوطرفه بودن بلیت خود را انتخاب می‌کنید؛ سپس مبدا، مقصد، تاریخ رفت(و برگشت) و در نهایت تعداد بلیت درخواستی را با توجه به سن مسافران انتخاب می‌نمایید. در آخر با زدن کلید جستجو، بلیت‌هایی که مطابق فیلترهای شماست نشان داده می‌شوند. پس از انتخاب بلیت به بخش اطلاعات شخصی وارد می‌شوید که با پرکردن بخش‌های آن به صفحه پرداخت آنلاین می‌روید و پس از پرداخت، بلیت به شما نشان داده خواهد شد.

خرید بلیت اتوبوس

در این قسمت نیز مانند بالا شما ابتدا مبدا، مقصد و تاریخ حرکت خود را تعیین می‌نمایید و گزینه‌ی جستجو را انتخاب می‌کنید. پس از نمایش بلیت‌ها نیز بلیت مورد علاقه خود را انتخاب می‌کنید و بخش اطلاعات شخصی را کامل می‌نمایید و پرداخت آنلاین را انجام می‌دهید.

بخش‌های جالب توجه!

بخش‌های جالب توجه!

در برنامه‌ی روبیکا غیر از امکانات خرید، بخش های کوچک دیگری نیز وجود دارند که به طور خلاصه در مورد آن‌ها توضیح خواهیم داد.

قسمت اول بخش بلیت‌های من است. در این بخش شما قادر هستید بلیت‌های مربوط به هر وسیله‌ی نقلیه ای که خریداری کردید را در آن مشاهده کنید. این بخش در واقع مانند یک فاکتور خرید است که تمامی خریدهای شما از این اپلیکیشن را نشان می‌دهد.

قسمت دوم نیز بخش شرایط استرداد است که برای پروازهای داخلی شامل ترمینال برخی ایرلاین‌ها و قوانین کنسلی پروازهای داخلی می‌باشد. بخش استرداد بلیت اتوبوس نیز تنها دارای قوانین و شرایط مربوط به استرداد بلیت اتوبوس می‌باشد.

قسمت سوم بخش قوانین و مقررات است که در قسمت پرواز شرایط و ضوابط رزرو و خرید بلیت در ۲۰ مورد آورده شده است و اطلاعات نسبتا دقیقی را نیز دربر دارد. در قسمت اتوبوس‌ها نیز شرایط و ضوابط و شرایط خرید بلیت اتوبوس مانند بالا وجود دارد.

و قسمت آخر نیز بخش پشتیبانی روبیکاست که با انتخاب هرکدام از گزینه‌های مربوط به هواپیما یا اتوبوس می‌توانید با اپراتور مورد نظر تماس حاصل نمایید.

برنامه روبیکا یک اپلیکیشن کاربردی است که حالا کاربردی‌تر هم شده. این برنامه در کنار دنیایی از امکانات که برای سرگرمی در خود داشت، اکنون خدمات خرید و رزرو بلیت را به خود اضافه کرده است و کاربران به راحتی می‌توانند از آن استفاده کنند.

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *