۱۰ نرم افزار برتر گردشگری جهان | دانلود و بررسی

  • توسط operator
  • 14 فوریه, 2018
  • 1

نرم افزار گردشگری یکی از خدمات، سیستم‌های اطلاعات و فناوری کامپیوتر به جامعه مسافران است تا دغدغه‌های این افراد را هر چه کمتر کرده و زیبایی‌های سفر را شیرین‌تر کند. سفر کردن و گردشگری در جایگاه خود شاید برای بسیاری از مردم مورد علاقه و جذاب باشد اما به نوبه خود دشواری‌هایی نیز برای مسافران در پی دارد. با تریپولوژی همراه باشید تا در این مقاله به ویژگی‌ها و مزایای یک نرم افزار گردشگری پی ببریم.

گردشگری چیست و یک گردشگر کیست ؟

توریسم یا گردشگری به صورت کلی با مسافرت و تفریح کردن گره خورده است . به هر حال سفر کردن در سال‌های اخیر شامل هرگونه مسافرتی می‌باشد که شخص به وسیله آن از محیط کار و زندگی خود فاصله گرفته و به مکان‌ها و جاذبه‌های گردشگری سر می‌زند.

کسی که گردشگری و سفر می‌کند توریست یا گردشگر می‌نامند. امروزه به دلیل جهانی شدن اقتصادها و کشورها و درآمد سرشار از توفیق توریسم و گردشگری به عنوان یک صنعت در جهان امروز شناخته می‌شود و تلاش کشورها و دولت مردان بر توسعه این صنعت می‌باشد ، زیرا توریسم و گردشگری یکی از عوامل گسترش پایدار توسعه روستایی و شهری در دنیای امروز می‌باشد با توجه به افزایش علاقه گردشگران به زندگی‌های روستایی و تجربه زندگی‌هایی متفاوت با زندگی شخصی آنها گردشگری بر این مهم تاثیر بسزایی داشته است .

در گذشته گردشگران را سیاح که از واژه‌ای عربی برگرفته شده است می‌نامیدند و فعل سیاحت ریشه این کلمه می‌باشد.

سازمان جهانی گردشگری یا (UNWTO) تعریفی ارائه کرده است که به شرح زیر می باشد :

مجموعه فعالیت‌های فرد یا افرادی که به مکانی خارج از مکان عادی زندگی خود مسافرت و کم کم یک شب و حداکثر یک سال در آنجا اقامت ‌کنند و هدف از مسافرت آنان نیز گذران اوقات فراغت می‌باشد. البته اهدافی نظیر شغل و کسب درآمد شامل گردشگری و توریسم  جایی ندارد.

واژه توریسم از کلمه تور TOUR معنای سفر کردن و گشت گذار گرفته شده است . در خصوص گردشگری در ایران به موارد بسیاری در این خصوص برخوردیم که به خلاصه گزیده‌ای از این‌ها را بررسی می‌کنیم.

با توجه به سفرنامه‌هایی که در طول تاریخ بجا مانده، سفر کردن ایرانیان پیش از اسلام به کشور های خاور دور شامل کشورهایی نظیر ژاپن، چین و غیره بوده است. سفرهای دیگر ایرانیان به اروپا بوده است که این گردشگران گزارش و حالات سفرهای خود را در کتب عقیدتی و تاریخی ارائه کرده‌اند.

منافع صنعت گردشگری برای کشور ها

افزایش درآمد

در زمانی که گردشگران کشورهای دیگر به قصد سفر و دیدن جاذبه‌های گردشگری کشور مقصد مسافرت می‌کنند نیاز به خدماتی نظیر هتل، حمل و نقل درون شهری، حمل و نقل بین شهری نظیر حمل و نقل ریلی، هوایی، جاده‌ای می‌باشد که همه این‌ها باعث افزایش درآمد برای کشور یا شهر مقصد خواهد شد و سهم جدی در تولید ناخالص داخلی دارد.

به سبب آن، توسعه کسب و کارهای روستایی شهری نتیجه می‌باشد. امروزه به دلیل افزایش سفرها و بالا رفتن حجم مسافران در سراسر دنیا شاهد بروز کسب و کارها و مشاغل جدید و پر درآمد در شهرها و کشورها می‌باشیم. تور لیدرها و راهنماهای داخلی سفر از جمله‌ی این مشاغل می‌باشند.

شاید کلمات گردشگری مجازی به ذهنتان آمده باشد و با گوگل مپ آشنایی داشته باشید و حتی در پس کوچه‌ها و شهرها و کشورهای دنیا قدمی مجازی زده باشید. امروزه به دلیل گسترش اینترنت و ایجاد بسترهای مناسب شاهد این هستیم که گردشگری مجازی پا به عرصه کسب کارها گذاشته و در حال به وجود آوردن دنیای جدید از گردشگری می‌باشد و تنها با چند کلیک می‌توانید خیلی راحت به سراسر دنیا سر بزنید و هزینه‌ی چندانی نداشته باشید.

در حقیقت این بسترها به مکانی تبدیل شده است که افراد در قشر متوسط و پایین هم توانایی سر زدن به بهترین موزه‌های جهان را دارا هستند و می‌توانند مکان‌هایی که افراد پول دار از آن دیدن می کنند را به راحتی دیدن کنند و لذت ببرند. اینگونه تورها به صورت سه بعدی و عینک‌های واقعیت مجازی بوده و با راحتی به کمک تصاویر ویدیویی و عکس‌های سه بعدی چشم اندازهای زیبایی را به وجود آورده است.

مثلا امروز دیدن از بالای بلند ترین قله‌ی جهان اورست برای هیچ کس غیر ممکن نیست یا بالا رفتن از برج ایفل یا به صورت مجازی در حرم مطهر امام رضا (ع) زیارت کردن. ولی با تمام این اوصاف افرادی هستند که زیارت کردن، دیدن و لمس کردن و تجربه کردن را با هیچ عوض نمی‌کنند و تمام تلاش خود را می‌کنند تا با حداقل ها به سفر بروند و از لذت‌های آن بهره ببرند. ولی تمامی اینها به خودی خود دشواری‌هایی را به همراه دارد که با توسعه تکنولوژی تماما در حال تغییر هستند و سفرها با کمک تکنولوژی راحت و آسان شده است.

یکی از ابزارهایی که به کمک گردشگران و سفر دوستان می‌آید نرم افزار گردشگری است که به مزایا و منافع آن برای گردشگران می‌پردازیم .

نرم افزار گردشگری چیست و کجا به کمک مسافران می‌آید ؟

ویژگی نرم افزار گردشگری خوب

نرم افزار گردشگری که برای گوشی‌های موبایل ios و اندروید طراحی شده است تا درباره‌ی نقاط جذاب و جاذبه‌های گردشگری شهرها برای کاربران توضیحاتی را ارائه دهند و آن‌ها را هنگام سفر راهنمایی کنند.

همه‌ی ما به سفر کردن علاقه داریم و با داشتن دو یا چند دوست یا آشنا در محل شهر مورد نظر کار ما راحت میشود و با خیال راحت از جاذبه‌های آن شهر دیدن می‌کنیم و مطمئن هستیم که تمامی نقاط را سر زده‌ایم و جایی را از قلم ننداخته‌ایم . حال اگر ما شخصیت جستجوگر و ماجراجو هستیم و به جایی سفر کنیم و آشنایی در کنار خود نداشته باشیم چه باید انجام بدیم؟

بهترین راه حل برای چنین شرایطی استفاده از نرم افزار گردشگری است که مطمئن باشید از کسی که در شهر مد نظر شما به دنیا آمده و تا حالا بیرون نرفته بهتر میتواند شما را راهنمایی کند و در گشت گذار شما شریک باشد.

ویژگی‌های یک نرم افزار گردشگری خوب

نقشه شهر مورد نظر

یک نرم افزار گردشگری که نقشه کامل تمامی جاذبه‌های گردشگری شهر در خودش جای داده و اطلاعات کافی مرتبط با مسیر نظیر مسافت،‌ رستوران‌ها، مراکز فرهنگی هنری، مراکز خرید،‌ محل‌های سوخت گیری و غیره را در اختیار قرار می‌دهد قطعا نرم افزار خوبی به حساب می‌آید.

مثلا برای شهر زیارتی نظیر مشهد وجود یک چنین بستری کمک شایانی به زائرین می‌کند. نظیر پیدا کردن نزدیک‌ترین پارکینگ‌ها، هتل و مراکز اقامتی با قابلیت مسیریابی ساده و آسان برای شما در ساعت ۴ صبح که به مقصد رسیدید و هیچکس برای سوال کردن نیست می‌تواند بسیار ارزشمند باشد.

خیلی اوقات با این قضیه روبرو شده‌ایم که در شهری مثل تهران برای خرید کردن فروشگاه نزدیک پیدا کنیم ولی بعضی از این فروشگاه‌ها هیچگونه اطلاعاتی بر روی صفحات اینترنت ندارند و در لا به لای صفحات ناشناخته قرار گرفته‌اند. در اینجا یک چنین نرم افزار گردشگری به کمک ما خواهد آمد.

لیست جاذبه های گردشگری

لیست جاذبه‌ها یکی از اون مواردی است که در کنار تمامی چیزهایی که یک نرم‌افزار می‌تواند در اختیار بگذارد، اهمیت بیشتری دارد. قطعا همه ما به یک نسخه کامل از این لیست نیاز داریم تا شهری که در آن گردش می‌کنیم را بهتر بشناسیم. تمام این‌ها با تنها چند کلیک در یک نرم افزار گردشگری خوب در دسترس ما قرار خواهد گرفت.

لیست مراکز تفریحی

گاها در مسافرت هستیم و نیاز پیدا می‌کنیم که به یک مجموعه آبی بریم و خستگی‌ها بدنی خودمون رو تخلیه کنیم. یا زمان آزاد خود را به شرکت در یک تئاتر بگذرانیم و یا به پیست اسکی سر بزنیم و یا مرکز تفریحی نزدیک خودمان را پیدا کنیم و به سبک مردم محلی تفریح کنیم. بهترین راه دانلود کردن نرم افزار گردشگری مناسب است و لذت‌ها را با دستانمان لمس کنیم .

لیست رستوران‌ها شهر مد نظر

همیشه خوشمزه‌ترین قسمت در یک مسافرت رفتن به رستوران‌هاست. اگر این رستوران‌ها، رستوران‌های معروف اون شهر باشند و رتبه بندی شده توسط دیگر گردشگران باشند بهتر نیست؟

بگذارید یک مثال ساده بزنیم. خیلی از ما تا حالا به اصفهان سفر کردیم ولی تا حالا خورش ماست نخوردیم. می‌دانید چرا؟ بخاطر اینکه راهنما نداشتیم و اگر راهنما داشتیم، راهنمایی حرفه‌ایی نبوده و ماهم که از خورش ماست و رستوران‌هایی که اون رو طبخ می‌کنند بی‌خبر بوده‌ایم. در نتیجه نتونستیم بریم و این غذا را تست کنیم. ولی با یک نرم افزار گردشگری که منوی رستوران‌ها را در اخیتارتون قرار می‌دهد مطمئن می‌شوید هیچی از زیر دستانتان در اون شهر فرار نکرده و یک سفر دلنشنین و خوشمزه را تجربه کنید.

لیست تمامی هتل‌ها و مراکز اقامتی

برای یک خانواده یا جمعی از دوستان که بی هدف سفر می‌کنند و همسفر جاده‌ها می‌شوند جایی برای چادر زدن یا گذارندن شب در یک هتل ۵ ستاره خیلی مهم است. بدون هیچ دغدغه‌ایی نرم‌ افزار گردشگری برای شما هتل‌های شهر مقصد را در کسری از چند ثانیه مقابل چشمان شما ظاهر می‌کند و خیلی راحت با برقراری تماس با متصدی هتل یک اتاق برای خودتان رزرو می‌کنید.

امکان ایجاد حساب کاربری و مکان‌های جدید یا درج نظر و بهبود توسط گردشگران

همیشه قبل از مسافرت رفتن از تجربیات دیگران باید استفاده کنیم چرا که دیگران سختی‌هایی را تحمل کردند که بهتر است ما متحمل آن نشویم. در یک نرم‌افزار گردشگری، گردشگران در زیر مطالب امتیاز می‌دهند و نظر خود را درباره مکان، رستوران، هتل، کافی شاپ و غیره درج می‌کنند و دیگر کاربران می‌توانند خیلی راحت به آنجا سر بزنند و تمامی نظرها رو مطالعه کنند و بهترین مکان که به سلیقه آنها نزدیک است را دیدن کنند و در بهترین مکان از نظر کاربران شام صرف کنند و حتی از کدهای تخفیفی که رستوران‌ها و مراکز تفریحی برای مشتریان مخصوص خود قرار می‌دهند اطلاع کسب کنند.

یکی دیگر از قابلیت‌های جذاب یک نرم‌ افزار گردشگری این هست که خیلی راحت می‌توانید از مکان‌هایی که به نظرتان جالب و دوست داشتنی می‌آید عکس بگیرید و آنرا به اشتراک بگذارید تا دیگر گردشگران به آنجا سر بزنند. با دانلود یک نرم افزار گردشگری خیلی راحت می‌توانید نه تنها با کیفیت بالاتری سفر کنید بلکه می‌توانید در کمک به عاشقان سفر تاثیر گذار باشید.

با کمک بهترین اپلیکیشن‌های گردشگری زیر شما می‌توانید در تمام کشورهای دنیا راحت و با اطمینان خاطر سفر کنید.

اپلیکیشن همگردی نرم افزار گردشگری در ایران

اپلیکیشن همگردی نرم افزار گردشگری در ایران

ابتدا شما را با محبوب‌ترین و کاربردی‌ترین نرم افزار گردشگری ایرانی آشنا می‌کنیم. اپلیکیشن همگردی در محیطی ساده تمامی امکانات یک برنامه گردشگری همراه و همیشه در دسترس را در اختیار شما قرار می‌دهد. با همگردی به هرجای ایران که می‌خواهید سفر کنید و تا ناشناخته‌ترین مناطق ایران را بشناسید.

پیشنـهاد تریپـولوژی برای شما: دانلود و بررسی اپلیکیشن همگردی

اپلیکیشن هتل تونایت

لوگو و طرح جالب نرم افزار رزرو hoteltonight

برنامه HotelTonight به شما اجازه می‌دهد تا برای امشب، فردا، یا هفته آینده هتل مورد نظر خود را رزرو کنید. شما می‌توانید از گزینه‌های متنوع بر اساس طیف وسیعی از معیارها استفاده کنید. به عنوان مثال، هتل‌ها براساس میزان لوکس بودن مرتب می‌شوند که این قابلیت برای برنامه‌ریزان تعطیلات مفید است. این برنامه یکی از بهترین اپلیکیشن‌های سفر است که شما نیز حتی می‌توانید پرداخت و رزرو هتل مورد نظر خود را انجام دهید.

دانلود نرم افزار Hotel Tonight برای اندروید

دانلود نرم افزار Hotel Tonight برای ios

اپلیکیشن سیتی مپر

نرم افزار گردشگری سیتی مپر

مطمئنا، شما می‌توانید با کمک اپلیکیشن Citymapper اطلاعات حمل و نقل عمومی را از یک برنامه نقشه کلی مانند اپل یا Google Maps دریافت کنید. اما گاهی اوقات ممکن است یک ابزار اختصاصی دارای مرزهایی باشید که شما به درستی نتوانید به مقصود خود برسید برای این منظور مطمئنا می‌توانیم از Citymapper  برای موفقیت در بسیاری از شهرهای سراسر جهان استفاده می کنیم.

از امتیازات این برنامه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: به شدت راحت و آسان در استفاده برای کاربر، پوشش تعداد زیادی از انواع خطوط حمل و نقل شهرهای مختلف دنیا، و همچنین نحوه کمک به برقراری ارتباط شما و پیدا کردن حمل و نقل در حالی که شما در اواسط سفر هستید.

دانلود اپلیکیشن Citymapper برای اندروید

دانلود اپلیکیشن Citymapper برای ios

اپلیکیشن گوگل تیریپت

نرم افزار گردشگری گوگل تریپ

اپلیکیشن Google Trips آخرین برنامه Google برای برنامه‌های سفر یک جایگزین دیجیتالی برای شمار اسناد چاپی است که شما معمولا باید به چمدان خود وارد کنید  Google Trips شامل رزرو، مکان‌های ذخیره شده، برنامه‌های سفر احتمالی و سایر اطلاعات می شود.
فقط در یک مکان همه‌چیز که به آن نیاز دارید ذخیره می‌شود. و همچنین ویژگی‌های دیگری مانند بررسی رستوران‌های محلی و نیز بارهای محلی نزدیک جایی که اقامت دارید به Google Trips می‌توان افزود.
این برنامه می‌تواند مقصدهای آینده را براساس رزروها در حساب جیمیل شما حدس بزند یا می‌توانید آن‌ها را به صورت دستی وارد کنید. اگر در ناحیه‌ای با سرویس تلفن همراه محدود هستید، می‌توانید تمام اطلاعاتی را که به تلفن خود اختصاص داده اید ذخیره کنید، بنابراین می‌توانید به آن دسترسی داشته باشید.

دانلود نرم افزار Google Trip برای اندروید

دانلود نرم افزار Google Trip برای ios

اپلیکیشن دارک اسکای

نرم افزار گردشگری دارک اسکای

هنگامی که اتاق هتل خود را در یک شهر نا آشنا ترک می‌کنید، می‌خواهید دقیقا بدانید که آب و هوا برای ساعت بعدی یا روز بعد چگونه است.
تعداد کمی اپلیکیشن را می‌توان نام برد که پیش‌بینی‌های فوری بهتر از Dark Sky را انجام دهند.
این برنامه الگوریتم‌های ویژه‌ای دارد که تعریف وضعیت آب و هوا در چند ساعت آینده تغییر می‌دهد.

شما برنامه را باز کنید و خوانایی دقیق برای باران، دما و رطوبت را مشاهده کنید. در بسیاری از نقاط، شما همچنین می‌توانید به نقشه‌های رادار که به شما دقیقا چگونگی حرکت آب و هوا در منطقه خود را نشان می‌دهد دسترسی داشته باشید. Dark Sky نیز با ویجت‌های ساخته شده است که به شما اجازه می‌دهد پیش بینی هوا را با یک نگاه بررسی کنید.

دانلود نرم افزار Dark Sky برای اندروید

دانلود نرم افزار Dark Sky برای ios

اپلیکیشن آمازون کیندل

نرم افزار گردشگری آمازون کیندل

بسته بندی یک خواننده الکترونیکی موجب صرفه جویی در فضای چمدان می‌شود که شما با استفاده از Amazon Kindle آن را پر کردید. اما اگر شما نگران حمل و نقل و هزینه الکترونیک بیش از حد هستید و یا به راحتی Kindle را نداشته باشید؟ در این صورت، برنامه Kindle رایگان را بر روی تلفن خود دانلود کنید و لذت بردن از خواندن تعطیلات خود را ادامه دهید.
شما می‌توانید از طریق کتاب‌های الکترونیکی خرید و به صورت دیجیتالی برگردانید، همانطور که می‌توانید بر روی یک خواننده الکترونیکی اختصاص داده شده استفاده کنید. و اگر شما یک Amazon Kindle دارید که سفر خود را انجام نمی‌دهید، برنامه پیشرفت خواندن خود را در چندین دستگاه همگام می‌کند. همچنین، قبل از اینکه از یک منطقه سرویس خلوت حرکت کنید، شما می‌توانید کتاب‌های الکترونیکی خود را ذخیره کنید تا بعدا آن‌ها را به صورت آفلاین بخوانید.

دانلود نرم افزار Amazon Kindle برای اندروید

دانلود نرم افزار Amazon Kindle برای ios

اپلیکیشن تیریپت

معرفی اپلیکیشن TripIt

دلایلی وجود دارد که تعداد کمی از افراد به مسافرت رفته‌اند:

نرم افزارهایی مانند TripIt این کار را به صورت رایگان انجام خواهند داد. TripIt مانند دستیار مسافرتی شخصی در جیب شماست و استفاده از آن فوق العاده آسان است. فقط شما باید تمام ایمیل‌ها و جزئیات رزرو خود را به برنامه منتقل کنید، و آن را سازماندهی کرده و آن‌ها را برای شما حس می‌زند.

اول، جزئیات مسیر برنامه را از پیام‌ها می‌گیرد و اطلاعات را ذخیره می‌کند. سپس TripIt به شما اجازه می‌دهد تا بدانید که در آن شما باید در چه زمانی کجا باشید، این برنامه به شما کمک می‌کند در صرفه جویی در مورد داشتن ایمیل‌های خود و یا چمدان خود را برای اسناد صحیح شکار کنید.

برای هزینه، شما می‌توانید چند ویژگی اضافی، مانند هشدارهای در زمان واقعی در پروازها و ردیاب پرواز جایگزین دریافت کنید.

دانلود نرم افزار TripIt برای اندروید

دانلود نرم افزار TripIt برای ios

اپلیکیشن راهنمای لاونلی پلنت

لوگو زیبا و صورمه ای سفید اپلیکیشن سفر 2018 lonely planet

اینترنت از نظر گردشگران و افراد محلی یکسان است اما گاهی اوقات شما نیاز به یک صدای معتبر برای بریدن سر و صدا دارید.
امتحان اپلیکیشن Guides by Lonely Planet به شما امکانات زیر را می‌دهد:
آن‌ها جامع، روشنگری و بسیار ساده تر از نسخه‌های کاغذی هستند.

راهنماهای اطلاعاتی در مورد مکان‌های ضروری را فراهم می‌کند، به شما در یادگیری زبان محلی کمک می‌کند، مکان‌هایی برای خوردن و نوشیدن و موارد دیگر را نشان می‌دهد. شما می‌توانید جزئیات شهر را به صورت رایگان مشاهده کنید، اما گزینه‌های ترجمه یکپارچه هزینه اضافی دارند. مانند چندین برنامه در این لیست، راهنماها به شما امکان می‌دهد تا نقشه‌های آنلاین را به طور آنلاین ذخیره کنید تا بتوانید بدون اتصال داده به آنها دسترسی پیدا کنید.

دانلود نرم افزار Lonely Planet برای اندروید

دانلود نرم افزار Lonely Planet برای ios

اپلیکیشن گوگل ترنسلیت

نرم افزار مترجم سفر گوگل

نرم‌افزار Google Translate هنوز یکی از بهترین گزینه‌های شما برای درک مردم محلی است و شما را در خارج از کشور درک می‌کند. این برنامه در حدود سال ۲۰۰۶ راه اندازی شده است و در کل لهستانی است.

در حال حاضر این نرم‌افزار از ۱۰۳ زبان پشتیبانی می‌کند. شما می‌توانید برای استفاده آفلاین از این نرم‌افزار عباراتی را که با دوربین گوشی‌تان شبیه هستند، تلفظ صحیح تلفظ‌ها و موارد دیگر را ترجمه کنید. این نرم‌افزار واقعا یادگیری زبان را ساده، می‌سازد.

دانلود نرم افزار Google Translate برای اندروید

دانلود نرم افزار Google Translate برای ios

اپلیکیشن هد اوت

نرم افزار گردشگری هد اوت

شما وارد یک شهر عجیب و غریب شده اید و کیف‌های خود را باز می‌کنید. در ادامه چه کاری انجام می‌دهید؟ یکی از گزینه ها: Headout است. این برنامه به شما در پیدا کردن رویدادهای موجود در مکان فعلی شما، از جمله جشن‌ها، تورهای توریستی، نمایشگاه‌ها و تجارب ماجراجویی کمک خواهد کرد.

البته، انواع رویدادهای در دسترس بستگی به جایی که دقیقا شما هستند – بعضی از شهرهای شلوغ تر از دیگران هستند. با این حال، Headout یک راه عالی برای پیدا کردن آنچه اتفاق می‌افتد در یک مکان جدید است. به علاوه، می‌توانید پول خود را صرفه جویی کنید اگر شما دریابید که بلیط اسکله و یا تئاتر خود را از طریق برنامه خود رزرو کنید.

دانلود نرم افزار Headout برای اندروید

دانلود نرم افزار Headout برای ios

قبلی «
بعدی »

1 دیدگاه

  1. پینگ بک: معرفی نرم افزار گردشگری آی کیش تریپولوژی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *