معرفی و بررسی سیستم رزرواسیون آمادئوس

  • توسط operator
  • 18 اکتبر, 2018
  • 0

با پیشرفت علم و به وجود آمدن اینترنت تغییرات بسیار زیادی در روش تهیه بلیط و سیستم رزرو هتل به وجود آمد. سیستم های رزرواسیون کمک بسیار زیادی در مشکلات تهیه بلیط کردند و سرعت را افزایش دادند. همچنین دسترسی به عنوان بلیط ها هم بسیار راحت تر شد. با تریپولوژی همراه باشید تا در این مطلب به معرفی و بررسی یکی از معتبر ترین سرویس رزرواسیون جهانی یعنی سیستم رزرواسیون آمادئوس بپردازیم.

سیستم رزرواسیون آمادئوس

طرحی جال از سیستم رزرواسیون آمادئوس

در ساال ۱۹۸۷ ایر لاین های معتبر جهانی نظیر ایرفرانس، لوفت هانزا، ایر اربیا و اس آ اس سیستمی را به عنوان سیستم رزرواسیون مرکزی خود تاسیس کردند که سیستم رزرواسیون آمادئوس نام دارد و در حال حاظر هم در اغلب کشور های جهان نیز مشغول به کار است. سیستم با عرضه کنندگان خدمات مسافرتی نظیر آژانس های مسافرتی، شرکت ها هواپیمایی، هتل ها، خطوط راه آهن و مجریان تور در تعامل است.

پیشنهاد خواندنی تریپولوژی: معرفی سیستم رزرواسیون گابریل

وب سرویس آمادئوس

سیستم رزرواسیون آمادئوس در سال ۲۰۰۵ به یک پشتیبانی کننده همه جانبه در زمینه فناوری اطلاعات تبدیل شد. آمادئوس در دو حوزه سیستم توزیع جهانی و راه حل های IT فعالیت میکند. در آمدی که در سال ۲۰۱۳ اسن سرویس به دست آورد مبلغی بیش از ۳ میلیارد دلار بود و در حال حاظر در بیش از ۱۹۵ کشور جهان خدمات رسانی می کند.

در آمادئوس می توانید امکان رزرو تمام بلیط های ۴۳۰ ایرلاین، ۳۷۰۰۰ مکان اجاره اتومبیل، ۵۰ کشتی تفریحی، ۳۰۰۰۰۰ هتل، ۲۸۸ هتل زنجیره ای، ۱۰۰ خط راه آهن و ۲۴۳ مجری تور وجود دارد و در حال حاظر هم رزرو بلیط نمامی هواپیمایی های خارحی از طریق این سیستم انجام می شود.

محصولات سیستم رزرواسیون آمادئوس

محصولات سیستم رزرواسیون آمادئوس

آمادئوس محصولات بسیار زیادی به مشتریان خود ارائه میدهد. در ادامه تعدادی از این محصولات را معرفی خواهیم کرد.

  • Pro web: این محصول مخصوص قسمت پذیرش مسافر طراحی شده است و هدفش رفع مشکلات و راحتی این بخش می باشد. برای تبادل با سیستم کافیست دستورات تبادلات مورد نظر خود را وارد سیستم کنید.
  • pro web plus: این برنامه نسخه پیشرفته تر pro web به حساب می آید و علاوه بر داشتن امکانات و قابلیت های قبلی، برنامه بلیط نگا را هم دارد. به علاوه باگ ها و مشکلات pro web هم در آن بر طرف شده است.
  • vista: این نرم افزار را می توانیم به عنوان جدیدترین برنامه سیستم آمادئوس معرفی کنیم. vist  در کنار امکانات pro web plus، نماد های گرافیکی هم به آن اضافه شده است.

شهر آموزشی سیستم رزرواسیون آمادئوس

شهر آموزشی آمادئوس عنوان وب سایت آموزشی این سرویس است که به منظور کمک و خدمات رسانی به مشتریان خود از راه دور طراحی شده است. تعدادی از خدمات این سرویس:

  • Amadeus e-travel: از طریق این سرویس می توانید تمامی جزئیات مسیر مسافرت مانند زمان پرواز، اطلاعات آب و هوایی و مقصد و سایر اطلاعات را کسب کنید.
  • Amadeus e-retail engine: این تکنولوژی توسط آژانس های مسافرتی و شرکت ها هواپیمایی مورد استفاده قرار می گیرد تا خدمات و محصولات خود را به صورت آنلاین در اختیار مشتریان قرار دهند.
  • Amadeus e-travel management: با استفاده از سیتم مدیریت الکترونیکی، شرکت ها و نمایندگی های مسافرتی می توانند و موجودی جا، نرخ و شرایط مسافرت را از طریق یک وب سایت مرجع به دست آوردند و رزرو های خود را طبق آن اطلاعات انجام دهند. این سسیستم پیچیدگی های سفر ها را تا حدود بسیار زیادی از بین برده است و نیروی کار و زمان کمتری هم صرف تدارک دیدن سفر می شود.

سیستم های رزرواسیون دیگری نیز به طور مشابه در کشور ما نظیر سیستم رزرواسیون سپهر هم در حال فعالیت هستند که خدمات بسیار خوبی هم ارائه می دهند.

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *