ویژگی یک سیستم رزرو هتل عالی چیست؟

  • توسط operator
  • 31 ژانویه, 2019
  • 0

همه ما می دانیم که به هیچ عنوان نمی توان از تاثیر بسیاری که تجربه کاربری در وب سایت ها و فرآیند پرداخت الکترونیکی و نرخ های تبدیل دارد چشم پوشی کرد. این روز ها در این باره توصبه های ارزشمندی مطرح شده است. هر چند کم پیش می آید که استفاده از آن ها در رابطه با دنیای تجارت الکترونیکی موثر باشد. از مهم ترین مسائل مطرح در دنیای الکترونیک، سیستم رزرو هتل می باشد. شاید بتوانیم نبود اصول کاربردی اساسی را از دلایل بی توجهی به آن در زمینه ی تجربه کاربری بدانیم.

تبدیل هتل داری به ابزاری قدرتمند الکترونیک همسو با افزایش رزرو هتل  اتفاق افتاد. تا جایی که امروزه فضایی رقابتی میان سیستم های رزرو هتل و وب سایت هایی مشهور مانند Expedia به وجود آمده است. این سایت ها شامل منبع هایی هستند که جهت ساختن و ارتقاء دادن تجربه کاربری فعالیت می کنند.

سیستم رزرو هتل خارجی

بسیاری از وب سایت های هتلداری که وابسته به سازمانی نیستند، از موتور های رزرو سوم شخص بهره می گیرند. به دلیل آن که مجوز کار با کانال های مختص رزرو دارند. دلیل این موضوع آسان بودن مدیریت دسترسی اتاق ها و فهرست نرخ ها از کانال های به خصوص می باشد. پس لازم است که طراحی و تجربه های سرویس های شخص ثالث طبق آن پیش برود.یا اینک که از خود چیزی برای ارائه داشته باشند.

 در واقع طراحی رابط کاربری سیستم رزرو هتل ها در گذشته عملکرد عالی داشته است اما با توجه به این که در گذر زمان تغییرات آن چنانی نداشته است،  منطقی است که بگوییم هم اکنون کاربرد زیادی ندارد. درست است که پس از سال ۲۰۰۴ که تقریبا  روند دگرگونی آن ها به پایان رسید امکاناتی مهم و موثر در تحول گسترده ی دنیای طراحی  به آن ها اضافه شد.  اما  نمی توان گفت تغییری اساسی در سیستم رزرو هتل نیز ایجاد کرده است.

با توجه به این که شبکه جهانی وب  دائم  در حال ارتقاء بوده و می باشد نیاز کاربر به وب سایت بیش تر شده است. یعنی اگر شبکه هایی که مختص هتلداری هستند مانند Expedia فرآیند هایی ساده تر و در عین حال جالب تری را در قیاس با وب سایت های مستقل هتلداری در سیستم هایشان پیاده کنند، میل کاربران برای رزرو به وسیله ی این کانال ها بیشتر می شود.

با این حال بعضی اصطلاح های مورد استفاده برای یک سیستم رزرو هتل می توانند تجربه کاربری بهتری به مخاطبین خود عرضه نمایند. با تریپولوژی همراه باشید تا با معرفی قابلیت هایی چند قدم به داشتن تجربه کاربری مورد انتظار کاربر نزدیک شوید.

امکان استفاده از تقویم در طراحی سیستم رزرو هتل 

معمولا مخاطبی که به دنبال رزرو هتل وارد سایت شما می شود، در قدم اول رزرو با تقویم مواجه خواهد شد. بدون شک شما در تلاش هستید تقویم را طبق خواسته های مخاطبان خود و چیزی بیشتر از انتظار آن ها ارائه دهید. قطعا بارگیری فیلد هایی برای ثبت نام مخاطب و هماهنگ سازی آن ها با تاریخ های فعلی به نتیجه خواهید رسید. اگر به نظرتان این کافی نیست و خیلی هم راحت به نظر می رسد جالب است که بگوییم جای خالی این فیلد های بارگذاری تقویم در برخی هتل ها هنوز هم به چشم می آید. 

 نوار پیشرفته رزرو در سیستم رزرو هتل

مخاطب می خواهد در جریان روند کار قرار گیرد. این گونه راحت تر برنامه های خود را هماهنگ می کند و این برایش رضایت بخش است. پس بهتر است این اطلاعات را در رابطه با زمان انجام فرآیند در اختیارشان قرار دهیم. در بیش تر مواقع لازم است فرآیند های طولانی تر رزرو هتل به چند بخش قسمت بندی شود. البته که در این صورت یک نوار پیشرفته رزرو توانایی پاسخ گویی به سوالات کاربران را ندارد. باید کاربر را متوجه نزدیکی اهدافش با این نوار ساده کنید و او را به پیش روی سوق دهید.  

اطلاعات کاربردی اتاق های هتل در سیستم رزرو هتل

شما باید اطلاعات دقیق و عینی از هر اتاق هتل ها که دانستن آن برای کاربر ضروری باشد را همراه با عکس به کاربران ارائه دهید. از استفاده از عکس های فانتزی و غیر واقعی خودداری کنید. شاید برای مخاطب جذاب باشد اما کاربردی نیست. همه ی این موارد را در برچسب های متنوع و جذاب دسته بندی کنید. نرخ هر شب اقامت در اتاق ها را نیز قید کنید و اطلاعاتی از این قبیل را به طور کامل ارائه دهید. این گونه اگر اطلاعات با خواسته ها و بودجه ی کاربر هم خوانی داشته باشد سراغ تصاویر می رود. 

شرح جزئیات در وب سایت

از مشکلات وب سایت های هتلداری و سیستم رزرو هتل می توان به این موضوع اشاره کرد که امکان دارد بعضی از هتل ها قیمت هایی شبیه به شما را برای اتاق هایشان در زمان های مختلفی عرضه می کنند. تا جایی که ممکن است تغییرات کوچکی در نرخ اتاق ها ایجاد کنید و هم چنین اطلاعات دقیق را با خط درشت تر نمایش دهید.  

فرم های رزرواسیون قابل استفاده در سایت

به کارگیری تجربه کاربری مناسب در این بخش ساده نیست. فرآیند رزرو هتل باید برای کاربر کاملا ساده و به دور از سردرگمی باشد. حذف فیلد های اضافه مرتبط با پردازش داده ها می تواند به این پروسه کمک کند.مطمئن شوید که کاربر پیش از ورود به فرم ثبت نام، در رابطه با قیمت اتاق مورد نظر با شما به توافق رسیده است. حتما می گویید با حذف همه ی راهکار ها  دیگر چیزی برای نمایش در فرم های ثبت نام باقی نمی ماند. هر چه خواسته های شما از کاربر کم تر باشد، پر کردن فرم برای او راحت تر است. نمی گوییم همه فیلد ها و اطلاعات ضروری را حذف کنید.

هر سیستم رزرو هتل با روش های معین خودش پیش می رود و اطلاعاتی که در فرآیند رزرو به کارش می آید متفاوت است. اما هیچ قالب آماده ای برای نیازمندی ها وجود ندارد و این دست شما را باز می گذارد تا با انتخاب های کم تر، پروسه راحت تری را در اختیار کاربر قرار دهید. معمولا نام کامل و آدرس حساب کاربری از مهم ترین نیاز ها می باشند. بقیه ی موارد مانند علاقمندی ها و شماره تلفن در قدم بعدی قرار دارند. 

اعتبار سیستم رزرواسیون هتل 

اگر به نظرتان قرار دادن این همه اطلاعات و جزئیات در اختیار مشتری و در مقابل خواستن کم ترین اطلاعات از او منطقی نیست باید بگوییم به خاطر ضعف موجود در سیستم های رزرو هتل که معتبر نیستند چاره ای جز این نیست. کافی لیست کاربر وارد وب سایت Expedia شود تا از خود بپرسد چرا باید زمان و اعتماد خود را صرف دیگر وب سایت ها کند؟ بنابراین دریافت آیکون های امنیتی و معرفی خود از مهم ترین گام های سیستم رزرو هتل شما می باشد. 

سیستم رزرو هتل جوملا

پیشنهاد ما به شما افزونه پیشرفته Joomla hotel reservation که یک سیستم رزرو هتل بسیار کاربردی و با امکانات عالی است می باشد. اگر بخواهید همسو با پیشرفت تکنولوژی پیش بروید باید سرعت کار خود را افزایش دهید و این از طریق روش های سنتی و دستی قدیمی امکان پذیر نمی باشد. با کمک این سیستم می توانید در کم ترین زمان ممکن و با دقت بالا به بررسی و پیگیری رزرو ها و پرداختی های کاربران بپردازید و همه ی این ها را به صورت سازمان دهی شده دریافت کنید. رضایت مشتری ها تا به امروز عالی بوده است و قطعا با استفاده از آن، شما هم می توانید رزرو های خود را افزایش دهید.

نرم افزار رزرواسیون هتل Expedia

نرم افزار رزرو هتل اکسپدیا

یافتن یک محل اقامت مناسب در سفر های خارجی کار آسانی نیست. افرادی که همیشه تنها سفر کردن را به سفر های دسته جمعی با آژانس ها و تور ها ترجیح می دهند بیش تر با سختی راه پیدا کردن یک مکان اقامتی مناسب رو به رو شده اند. رزرو آنلاین هتل کار را برای همه افراد آسان و بی دردسر کرده است.

از معتبر ترین های سیستم رزرو هتل خارجی می توان به سایت Expedia  اشاره کرد. البته که رزرو هتل کم ترین کاری است که می توان در این وب سایت انجام داد. امکانات ویژه ی آن شامل تور، بلیت هواپیما، کشتی، پکیج های سفر های رویایی و … می شود. داشتن اپلیکیشن مخصوص این سیستم رزرو، کار را برای کاربران آسان تر کرده و توانسته است فضای کاربری راحت تری را ایجاد کند. ویژگی جالب آن این است که شما با رزرو اتاقی در لین سایت با پکیج پیشنهادی جذابی در شهر مقصدتان رو به رو می شوید. این گونه سفر برایتان لذت بخش تر خواهد شد.

اکسپدیا که همواره در روند جذاب سازی و ایجاد فضایی با امکانات عالی برای کاربران پیش می رود اخیرا چند ویژگی جدید افزوده است. پیشنهاد پرواز که با بررسی بیش تر از حدود سه میلیارد پرواز بهترین گزینه ها را با توجه به زمان و هزینه آن به مخاطب ارائه می کند. ویژگی چرک نویس سوال ها و جست و جو هایی را که از سوی مشتری انجام شده است را به صورت دقیق بررسی و جمع آوری می کند. مثلا به کمک این ویژگی متوجه شده است که هر کاربر پیش از رزرو سفر تقریبا ۴۸ بار برای پرواز جست و جو می کند. شما همیشه می توانید به جست و جو های قبلی خود دسترسی داشته باشید.

دانلود نرم افزار Expedia برای اندروید

دانلود نرم افزار Expedia برای ios

Booking.com

نرم افزار رزرو هتل بوکینگ

این سیستم رزرو هتل خارجی به تنهایی می تواند برای همه کاربران در هر جای جهان هتل رزرو کند. پیدا کردن هتل در این سیستم کار پیچیده ای نیست. در قدم اول مقصد خود را در صفحه ی نخست سایت وارد می کنید. سپس تاریخ روز های اقامت در هتل را انتخاب می کنید. اگر می خواهید نتایج جست و جو کاربردی تر باشند بهتر است نوع سفرتان را نیز مشخص نمایید. این گونه نتایج، تحت تاثیر این مورد به شما نمایش داده می شوند. در نتیجه ی جست و جوی خود نام تعدادی هتل همراه با آدرس، ستاره و امتیاز هتل  می بینید.

اگر از نتایج راضی نیستید و یا سردرگم شدید استفاده از فیلتر های موجود در نوار ابزار وب سایت راه حل شما است. فیلتر ها شامل نام هتل، رنج قیمت، موقعیت آن ها نسبت به منطقه های توریستی و دریا و… می باشد. حتی می توانید از نظر دیگر مسافر ها که در هتل مورد نظر شما اقامت داشته اند کمک بگیرید. این سیستم رزرو هتل خارجی اطلاعات دقیق اتاق های هتل ها را در اختیارتان می گذارد. بنابراین انتخاب هتل  طبق معیار های شما امکان پذیر است.

این وب سایت جای هیچ تردیدی برایتان باقی نگذاشته و حتی پس از این که هتل را انتخاب کردید با نشان دادن موقعیت جغرافیایی آن روی نقشه، ویژگی های اتاق ها و تصاویر اتاق ها، تصویر رستوران هتل، خدمات قابل ارائه مانند حمل و نقل و… شما را کاملا از انتخابتان مطمئن می سازد. به مرحله ی رزرو که می رسید کافی است اطلاعات پاسپورت را بدهید. هزینه ی آن به دو صورت محاسبه می شود. پرداخت در هتل که باید این اجازه از سوی هتل داده شود و پس از آن تنها باید تاریخ و جزئیات مسافران تعیین شود. اگر این اجازه از سوی هتل داده نشود باید با استفاده از Credit Card هزینه را بپردازید.

دانلود نرم افزار Booking برای اندروید

دانلود نرم افزار Booking برای ios

 رقابت میان سیستم های رزرو هتل بسیار سخت است و به همین دلیل تجربه کاربری خاصی ارائه نمی شود. شاید مشکلات زیادی به این دلیل پیش رویتان باشد. اما این موضوع باعث می شود تجربه کاربری ملموس تری ایجاد شود. لازم است کاربران و مخاطبان خود را بشناسید و با توجه به نیاز ها و خواسته هایشان تغییراتی را روی سیستم خود پیاده کنید. افراد در هر بازه سنی خواهان یک سری رویکرد ها و قابلیت ها هستند. پس پیش از هر چیزی، یک هدف برای شناخت نیاز های کاربران خود تعیین کنید و سپس به بهترین طرح تجربه کاربری برای پاسخ گویی به همه نیازهای مشتری روی بیاورید.

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *