با نرم افزار مترجم سفر به راحتی سفر کنید!

  • توسط operator
  • 17 ژانویه, 2019
  • 0


اگر شما هم عاشق سفر و سفر کردن هستید اما همیشه نگرانی یاد نداشتن زبان کشور های مختلف، شما را از مسافرت به کشور های مختلف دنیا پشیمان می کند دیگر نگران نباشید. امروزه همسو با پیشرفت تکنولوژی تمامی مشکلات در شرف حل شدن هستند. یک راه حل ساده نیز برای مشکل شما وجود دارد. نرم افزار مترجم سفر می تواند زبان شما در نقاط مختلف دنیا باشد. با تریپولوژی همراه بمانید.

ترس خود را بابت گم شدن، گوشه گیر شدن و هر چیز دیگری در کشور های خارجی کنار بگذارید. درست است که از لحظه ی ورود به هر کشور و گرفتن اتاق مورد نظرتان در هتل، خرید کردن، رفتن به رستوران و … لازم است به زبان آن ها حرف بزنید، حتی افرادی که به قصد تجارت به سفر های خارج از کشور می روند و تا حدودی به زبان انگلیسی مسلط هستند، گاهی به جملات و گفت و گوهایی بر می خورند که نیاز به دانستن آن زبان دارند اما با نرم افزار مترجم سفر بدون نیاز به دانستن تمامی زبان ها، می توانید هرکجا که هستید سخن بگویید. برای شناخت بهترین اپلیکیشن های مترجم با تریپولوژی همراه باشید.

 (Google Translate) گوگل ترنسلیت

نرم افزار مترجم سفر گوگل

همه ی شما تا حدودی با گوگل ترنسلیت آشنا هستید. به عنوان یک نرم افزار مترجم سفر که با پشتیبانی بیش از ۱۰۰ زبان مختلف دنیا  به صورت آنلاین و آفلاین خود را میان مردم محبوب کرده است، از آن استفاده می شود. برای گوشی های هوشمند Android و IOS قابل استفاده بوده و دانلود آن به راحتی از App Store و Google Play امکان پذیر می باشد. می توانید بسته های گوگل را دانلود کرده و برای مواقعی که به اینترنت دسترسی ندارید به صورت آفلاین از ۵۰ زبان در دسترس کمک بگیرید.

شما می توانید با تایپ کردن و نوشتن کلمات و جمله های مورد نظر خود یا عکس گرفتن از تابلو ها و نوشته هایی در هر قسمت شهر به سادگی ترجمه را دریافت کنید. از آن جایی که این نرم افزار مترجم سفر با اندروید سازگارتر است می توانید با استفاده از Google Assistant جمله ای را با صدایی بلند بیان کنید و بدون نیاز به باز کردن اپلیکیشن ترجمه ی آن را دریافت کنید. تمامی این ترجمه ها تنها در طول چند ثانیه ی کوتاه صورت می گیرد.

(Microsoft Translator) مایکروسافت ترنسلیتر

نرم افزار مترجم سفر مایکروسافت

مایکروسافت در رقابتی که با گوگل ترنسلیت دارد این مترجم را به بازار عرضه کرد. شاید ویژگی هایی فراتر از هر نرم افزار مترجم سفر مشابه داشته باشد اما همچنان در رتبه ی دوم و بعد از گوگل ترنسلیت قرار می گیرد. به هر حال برای نیاز های عادی و روزمره ی بیش تر افراد کافی است و حتی پاسخگوی فراتر از آن هم هست. به روز رسانی های اخیر این اپلیکیشن، ویژگی های جذاب تری را به همراه داشت که می توان گفت برای رقابت با گوگل ترنسلیت مناسب بوده است.

این مترجم اپلیکیشن هایی رایگان برای Android، IOS و Windows Phone دارد. کمک گرفتن از این مترجم بسیار راحت است. چرا که  توانایی ترجمه به صورت صوت، متن نوشته و تصویر را دارد. امتیاز منفی که به آن تعلق می گیرد مربوط به ویدئو می باشد. این که توانایی ترجمه ویدئو به صورت هم زمان را ندارد و همین نکته باعث شده است کمی از گوگل ترنسلیت عقب بماند.

مایکروسافت ترنسلیتر دارای ویژگی هایی است که بسیار جالب و کاربردی هستند. به طور مثال شما می توانید با هر فردی در سفر که با او آشنا می شوید گفت و گو کنید و دچار دردسر نشوید. ترجمه هم زمان مبتنی بر دوربین با بیش تر از ۵۰ زبان و بسته های زبان آفلاین و تبدیل گفتار به نوشتار از دسته ویژگی های فوق العاده ی آن است. لازم به ذکر است که این اپلیکیشن ۶۰ زبان متفاوت را ترجمه کرده و البته این شامل تمامی ویژگی های نام برده شده نمی شود. برای نمونه تنها ۱۰ زبان آن از ویژگی تشخیص گفتار و مکالمه پشتیبانی می کنند.

(iTranslate Voice) آی ترنسلیت وویس

نرم افزار مترجم سفر  I translator voice

حتما از اسم اپلیکیشن متوجه امکانات آن شده اید. کار این نرم افزار مترجم سفر در واقع ترجمه ی مکالمات بین دو زبان متفاوت است. کافی است زبان های مورد نظر خود را انتخاب کنید که حتما یکی از آن ها زبان اصلی خود شما است و دیگری زبان مقصد. جمله یا کلمات را برای آن نوشته یا می خوانید و سپس ترجمه را با صدایی بلند و رسا دریافت می کنید.

قابلیت ذخیره ی آن برای جملات پر تکرار نیز موجود است و با جست و جویی ساده و تنها تکرار جمله با صدای خودتان آن را در Phrasebook پیدا کنید. این مترجم از ۴۴ زبان و لهجه ی متفاوت پشتیبانی می کند. البته باید بدانید که سطح ترجمه ی همه ی آن ها یکسان نیست. برای برخی زبان ها ترجمه ی آفلاین هم امکان پذیر است. دانلود آن رایگان نبوده و لازم به پرداخت مبلغی اندک می باشد که برای سیستم عامل های Android و IOS موجود است. این اپلیکیشن از بهترین ها میان مترجمان مبتنی بر صوت می باشد و پرداختن مبلغی برای آن ارزش دارد.

(SayHi) سی های

این نرم افزار مترجم سفر نیز مانند قبلی توانایی ترجمه ی صوتی گفتار به گفتار را دارد که با پشتیبانی بیش تر از ۹۰ زبان و لهجه ی مختلف کار شما را راه می اندازد. نکته ی منفی این جاست که برای همه ی زبان ها امکان صوتی وجود ندارد و تنها می تواند متن را ترجمه کند. سرعت ترجمه عالی است و خطای آن تنها در ۵ درصد موارد است و معمولا در ۹۵ درصد مواقع می تواند صدای صحیح را تشخیص بدهد. نسخه ی Android موجود نمی باشد و برای استفاده باید آنلاین باشید.

(WayGo) وی گو

نرم افزار مترجم سفر وی گو

سفر به نقاط مختلف آسیا مشکلاتی را به همراه دارد. همه ی ما می دانیم که زبان چینی، ژاپنی و کره ای مقداری مشکل تر از دیگر زبان ها است. اما این نرم افزار مترجم سفر مشکل را حل کرده است. اپلیکیشنی با توانایی ترجمه ی کاراکتر های چینی، ژاپنی و کره ای که کار را به صورت آفلاین هم انجام می دهد. حتما با خود می گویید وقتی حتی توانایی تایپ کردن به این زبان ها را ندارید چگونه می خواهید ترجمه را دریافت کنید؟ نگران نباشید. با استفاده از دوربین گوشی هوشمندتان عکسی از آن ها تهیه کنید و تنها در چند ثانیه کوتاه معنی آن را ببینید. درضمن تمامی این زبان ها به زبان انگلیسی قابل ترجمه هستند.

(TripLingo) تریپ لینگو

نرم افزار مترجم سفر تریپ لینگو

اپلیکیشنی بسیار کاربردی در کشور های خارجی می باشد. اگر این نرم افزار مترجم سفر را دانلود کنید می توانید سفری راحت و بی دردسر در هر نقطه ی دنیا داشته باشید. می پرسید فرق آن با دیگر اپلیکیشن ها چیست؟ علاوه بر ترجمه، برنامه های کاربردی دیگری را به همراه دارد. برای نمونه ترکیبی از یک لغت نامه و یک مترجم فوری صوتی. همچنین ابزار های پرکاربرد مسافرتی شامل اطلاعات فوری، تبدیل واحد پولی کشور ها و محاسبه ی انعام. ترجمه ی عباراتی که معمولا زیاد در سفر استفاده می شوند را به زبان رسمی یا عامیانه دریافت کنید. استفاده از آن در بیش تر از صد کشور خارجی امکان پذیر است و قسمت ترجمه ی صوتی از ۴۲ زبان پشتیبانی می کند.

(Speak & Translate) اسپیک اند ترنسلیت

نرم افزار مترجم سفر translate and speak

توانایی این مورد نیز مانند چند نمونه ی قبلی بر روی صوت و گفتار متمرکز است. هرچند برای برخی زبان ها که کاربرد کم تری دارند تنها متن را ترجمه می کند. استفاده از آن به صورت آنلاین امکان پذیر است.  تنها کاری که لازم است انجام دهید این است که صدای فردی را به یکی از زبان ها متداول مانند انگلیسی، آلمانی، عربی، یونانی و… را به اپلیکیشن برسانید و ترجمه را مشاهده کنید.

(Papago) پاپاگو

نرم افزار مترجم سفر پاپاگو

این نرم افزار مترجم سفر نیز برای سفر های آسیایی مناسب است. ترجمه ی زبان های چینی، کره ای و ژاپنی به انگلیسی از توانایی هایش است. حتی می توانید در مواقعی که بیش از یک ترجمه برای خواسته ی شما وجود داشته باشد شما باید تصویری را از میان دو تصویر پیشنهادی از طرف مترجم برگزینید. ترجمه ی آفلاین و همچنین مکالمه نیز امکان پذیر است.

Translator Speak and Translate Pro

این برنامه مکالمه ی شما را به صورت هم زمان ترجمه می کند. مثلا هنگامی که با مسئول هتل، راننده تاکسی، پیشخدمت رستوران و فروشنده ها صحبت می کنید لازم نیست استرس داشته باشید. از کمک این برنامه استفاده کنید و بدون فشردن حتی یک دکمه برای شروع مکالمه و شناسایی خودکار زبان ها صحبت کنید.

هرچند آنلاین بودن شما واجب است اما با ذخیره ی پرکاربرد ترین جملات در مواقعی که به اینترنت دسترسی ندارید از آن استفاده کنید. این برنامه رایگان نمی باشد. اما با مطالعه ی ویژگی های آن حتما متوجه ارزش آن شده اید. پس نترسید و با پرداخت هزینه ای اندک از امکاناتش بهره مند شوید.

(Vira)  ویرا

نرم افزار مترجم سفر ویرا

مترجم ویرا از ۲۴ زبان پشتیبانی کرده و برای سیستم عامل Android  قابل دسترسی می باشد. پرداخت درون برنامه ای در این نرم افزار مترجم سفر وجود دارد و برای آن که بتوانید به تمام زبان ها دسترسی داشته باشید باید هزینه ی فعال سازی را بپردازید. این اپلیکیشن شامل ۳ قسمت می باشد. مترجم، دیکشنری و دفترچه واژگان. برای ترجمه باید به بخش مترجم رفته و جمله ی مورد نظر را نوشته یا گفتاری وارد کنید.

  توریست اپ (Tourist App)

مترجم توریست جهانگرد شامل ویژگی هایی چون ترجمه آنلاین و چند زبانه ی گفت و گوی میان دو نفر می باشد. با پشتیبانی از ۸۰ زبان زنده دنیا و همچنین ترجمه ی اصطلاحات که جذاب ترین بخش آن می باشد. چرا که دانستن اصطلاحات دیگر کشور ها بسیار کاربردی می باشد. برنامه محیطی ساده دارد. همچنین امکانی برای ذخیره ی اطلاعات در آن وجود دارد.

مترجم برزیلی

افرادی که می خواهند به کشور برزیل و کشور های پرتغالی زبان سفر کنند می توانند از این نرم افزار مترجم سفر کمک بگیرند. در این اپلیکیشن ۱۲۰۰ جمله و کلمه کاربردی به زبان برزیلی یا پرتغالی وجود دارد که با صوتی رسا و طبیعی و تلفظ دقیق کلمات بیان شده است. دسته بندی آن ها به بخش های مختلف با کاربرد های متفاوت با عث می شود شما راحت تر به آن ها دسترسی داشته باشید و سریع تر ارتباط برقرار کنید.

برای استفاده از آن باید آنلاین باشید. جملات خاص را در علاقمندی هایتان ذخیره کنید. با جست و جویی ساده به همه چیز دسترسی دارید. محیط ساده و در عین حال کاربردی آن باعث می شود بتوانید راحت تر با آن ارتباط برقرار کنید. این اپلیکیشن برای اولین بار به صورت رایگان ارائه می شود و پس از ۵ بار استفاده و جهت رضایت داشتن از آن می توانید با هزینه ای کم تر از اپلیکیشن های مشابه آن را خریداری کنید.

گفتگو مترجم

نرم افزاری مسلط به تمامی زبان های دنیا می باشد که از قدرتمندترین نرم افزار های دیکشنری می باشد. توانایی ترجمه ی جمله و کلمه ها و مکالمات روزمره با پشتیبانی از ۷۳ زبان متفاوت. از برترین امکانات این نرم افزار مترجم سفر، این است که گفت و گوی میان دو شخص را به صورت آنلاین ترجمه می کند. این کار به راحتی فشردن یک کلیک صورت می گیرد. حتی می توانید ترجمه ی این مکالمات را با انتخاب زبان مقصد بشنوید و ببینید.

این اپلیکیشن کلمات را هم به صورت صوت و گفتار هم به صورت نوشتار از شما می پذیرد. تلفظ صحیح کلمات را نیز به شما نشان می دهد. گفتگو مترجم به صورت رایگان در اختیار شما قرار می گیرد و استفاده ی رایگان از ویژگی هایش برایتان امکان پذیر است.

تریپولوژی در تلاش است با معرفی بهترین ها، سفری راحت و بدون دردسر را برایتان رقم بزند. هر یک از این نرم افزار های مترجم سفر را با توجه به مقصد خود دانلود کنید تا با مشکل زبان رو به رو نشوید.

قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *